Spirální stabilizace páteře SMsystém v Přerově

Individuální cvičení na Bayerově ulici si můžete objednat na hansto@seznam.cz  , tel. 602 736 538

SM SYSTÉM je moderní metoda řešení problémů pohybového aparátu, především pak bolestí zad a páteře.

Metoda je založena na aktivním přístupu člověka ke svému zdraví a jejím cílem je celkové zlepšení držení těla a tím odstranění hlavních příčin bolestí zad.

Základem cvičení SMS je to, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, a tato síla odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby.

Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. SM-Systém je cvičení, které napodobuje  a vrací přirozený pohyb člověka a vyvolává spirální stabilizaci páteře.

Výhodou cvičení je, že dokáže složité pohyby jako je chůze rozložit na jednotlivé části a procvičovat je postupně. Tak je možné opravovat nastřádané chyby i v poměrně složitém pohybovém stereotypu.

Hlavní cíl cvičení je u pacienta po zvládnutí bolesti, zlepšení koordinace chůze. Správně koordinovaná chůze má regenerační charakter. V rekonvalescenci spojení cvičení a vhodně dávkovaných procházek nám navrátí původní kondici a zabrání recidivám bolestivých syndromů pohybového aparátu.

Cvičení se provádí  se speciálním elastickým lanem, které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé (časem se zvyšující) síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály.

Jde o praktický, dobře zvládnutelný a časově nenáročný program pro všechny, kdo trpí bolestmi zad a páteře nebo jako jejich prevence.

Zkušenosti jsou se všemi věkovými skupinami = pozitivní výsledky, v ČR je metoda méně známá.

Můžete si prohlédnout stránky www.smsystem.cz

 kniha SM systém