Osobní rozvoj, regrese - řešení fóbií, strachu, stresu, fyzických potíží

Od narození se rozvíjí naše osobnost. Vliv má okolí i náš vnitřní přístup k událostem, které prožíváme. Některé zkušenosti, které provází bolesti ať už fyzické nebo emoční, se nám běhěm dalšího života znovu vybavují a někdy ani nevidíme souvislost s dávno prožitým traumatem. Jedná se o tzv. asociace. Pak se člověk necítí dobře a nemá k tomu ani důvod ani vysvětlení. Psychosomaticky se pak můžeme postupně dopracovat i k fyzickým potížím. V procesech regrese procházíme událostmi, které zpracováváme už v bezpečí a v pohodlném křesle. V mysli i těle dochází k uvolnění, tzv. abreakci na psychické i fyzické úrovni.

Hlubinná abreaktivní psychoterapie pomáhá zpracovávat dávno prožitá traumata a posiluje tak osobnost člověka a kvalitu jeho života. Pokud je počátek problému v minulém životě, je potřeba zpracovat i tuto událost. I když nevěříte na minulé životy, můžete si připustit že jde o výplod Vaší fantazie a nechat myšlenky svobodně plynout. Když to pomáhá, tak proč nevyužít této možnosti.

Proces trvá 1 - 3 hodiny, během sezení jste neustále při plném vědomí a celou regresi si pamatujete. Nejedná se o hypnózu. Často dochází k vnitřnímu vysvětlení svých pocitů a myšlenek. Tím k odblokování  fóbií, strachu, stresu a také dochází k uvolnění fyzických potíží.